Docházkové systémy

Potřebujete mít kontrolu příchodu a odchodu Vašich zaměstnanců z práce? Udělat si měsíční docházku a mít ji přehledně v tabulce podle které vypočítat jejich mzdu? Použijte naše osvědčené docházkové terminály. Každý zaměstnanec dostane svůj čip nebo kartu, kterou bude nucen použít při vstupu do objektu nebo do jeho části, pro kterou bude mít oprávnění. Do prostor, které budou Vámi vybrané jako zakázané bude mu jeho karta neumožní vstup. Vy můžete mít okamžitou informaci ve kterých zónach se kteří pracovníci ve vybranou chvíli zrovna nacházejí.

Ve spojení s kamerovým systémem můžete zpětně dohledat i obrazový záznam.

 

 

Docházkový terminál s vest. čtečkou EM karet

 

Docházkový terminál s klávesnicí a LCD, std kapacita 1.000 karet / 10.000 událostí, vestavěná bezkontaktní čtečka EM karet.

 

 

Technická specifikace

Základní popis

DT2000 SA je terminál pro sledování docházky určený pro provoz v systému s ovládacím programem SKYLA Pro. Identifikace osoby se provádí prostřednictvím vestavěné bezkontaktní čtečky (standardně Motorola – Indala nebo HID). Terminál je vybaven membránovou klávesnicí pro zadávání tzv. důvodů přerušení – odchod na dovolenou, k lékaři, na oběd atd. – a dvouřádkovým displejem pro zobrazování uživatelských informací. Kromě funkcí docházkového terminálu funguje jako kontrolér vstupu pro jedny dveře.

Komunikace

Podobně jako jednotky HUB Pro, i terminály DT2000 SA mohou pracovat v síťovém provozu; v něm lze na společnou sběrnici RS-485 připojit až 16 terminálů. Terminály DT2000 SA i jednotky HUB Pro mohou být zapojeny na téže sběrnici až do celkového počtu 31 zařízení a konfigurovány i monitorovány jediným programem. Z hlediska funkce kontroléru vstupu pracuje DT2000 SA jako jedna polovina jednotky HUB Pro. Díky plně distribuovaným databázím proto může terminál pracovat i zcela autonomně – bez nutnosti komunikace s řídicím PC nebo ostatními prvky. Vedle sběrnice RS-485 může DT2000 SA komunikovat s řídicím počítačem i přímo přes vestavěné rozhraní RS-232 nebo dálkově přes TCP/IP síť prostřednictvím terminálového serveru (např. UDS-10). DT2000 SA je osazen pamětí pro 1.000 karet a 10.000 událostí se značkou data a času.

Docházkové důvody

Kromě „prostého“ příchodu nebo odchodu umí DT2000 SA zpracovat až 8 dalších důvodů přerušení – odchody na služební cesty, na dovolenou apod. Rychlý výběr správné volby uživateli usnadňují piktogramy na jednotlivých tlačítcích klávesnice. Textové popisy těchto přerušení jsou uživatelsky konfigurovatelné prostřednictvím programu SKYLA Pro. Displej s 2×20 znaky může uživatel využít i pro zobrazování libovolných jiných textů.

Vstupy a výstupy

Vedle vestavěné čtečky můžete připojit k terminálu ještě jednu externí, tzv. slepý snímač, který slouží pouze pro identifikaci příchodů a může být umístěn na nechráněné straně dveří. Kromě rozhraní pro připojení čteček je DT2000 SA osazen vstupy pro připojení dveřního snímače a odchodového tlačítka. Výstupem terminálu je přepínací kontakt relé pro ovládání dveřního zámku. Terminál je proti neoprávněnému otevření chráněn vestavěným tamper kontaktem na desce plošných spojů.